.مجموعه تفریحی ورزشی پولادکف در ۸۰ کیلومتری شمال شهر شیراز ، و در کوههای دل انگیز سپیدان واقع شده است. این مجموعه با حمایت مالی گروه صنعتی پولادکف در سال ۱۳۸۱ افتتاح و مورد بهره برداری عموم مردم قرار گرفت. در طول سالیان گذشته، امکانات گسترده ای به مجموعه تفریحی ورزشی پولادکف افزوده شده است. بطوریکه هم اکنون در تمامی ایام سال مورد توجه گردشگران و ورزش دوستان عزیر قرار گرفته است.
هوای خنک کوهستانی در فصل تابستان، بارش برف سنگین از نیمه های پاییز تا اوایل بهار، چشمه سارها و چمنزارهای طبیعی در فصل بهار، همراه با امکانات متنوع رفاهی، تفریحی، و ورزشی، چهار فصل سال را بسیار دل انگیز و جذاب نموده است. علاوه بر آن، وجود اغلب جاذبه های دیدنی استانهای فارس و کهکیلویه و بویراحمد در فواصل کوتاه از مجموعه، این محیط دلچسب را پایگاهی جهت بازدید از مناظر زیبای مجاور نموده است.
میمانان عزیز با ورود به دشت گسترده مجموعه که درارتفاع ۲۸۵۰ متری از سطح دریا واقع شده است، می توانند از امکاناتی چون تله کابین، رستوران، فست فود، کافی شاپ، مهمانسرا ، هتل، موتورهای برفی، ماشین های کوهستان، چرخ های هوشمند، قایق های پدالو، اسب سواری، دوچرخه سواری، کرایه لوازم اسکی، آموزشگاه اسکی ووو……. بهره مند شوند.
جهت صعود به قله مجموعه که در ارتفاع ۳۴۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است، تله کابین ای بطول ۲ کیلومتر در اختیار گردشکران و ورزشکاران عزیز قرار دارد. اسکی بازان می توانند علاوه بر تله کابین، از تلسکی های مجموعه نیز استفاده کنند. رستوران و کافی شاپ قله ، چشم اندازهای زیبای طبیعی، نشستن در محوطه باز، و کوه نوردی، ساعاتی خوش را برای میهمانان عزبز رقم می زند. در فصل تابستان، ورزش دوستان میتوانند با استفاده از دوچرخه های مستقر در قله به پایین برگردند.
این مجموعه که همه روزه در طول سال آماده پذیرایی از گردشگران و ورزش دوستان عزیز است، کماکان در حال گسترش میباشد. امید است با افزایش امکانات رفاهی، تفریحی، و ورزشی مجموعه، همواره رضایت بیشتر میمانان عزیز فراهم گرددپیست پولاد کف

تله کابین

سیستم تله کابین این پیست کاملاً خارجی وساخت کارخانه یومای فرانسه وبا نظارت متخصصین ومهندسین این شرکت نصب و راه اندازی شده است.

این سیستم که جهت انتقال مراجعین به نوک قله می باشد، دارای ۱۷ دکل به طول ۲۵۰۰ مترو تعداد ۶۰کابین ۴ نفره می باشد.
ارتفاع آن از سطح زمین ۴۰۰ متر و از سطح دریا ۲۸۵۰ متر تا ۳۲۵۰ متر می باشد.تماشای این منطقه ازارتفاع ۴۰۰متری فضای لذت بخش و مفرح را برای مخاطبین به همراه خواهد داشت.قابل توجه اینکه این تله کابین در طول سال دایر و آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد.پیست اسکیاین بخش از مجموعه تفریگاه دارای تعدادی سیستم بالابر جهت انتقال اسکی بازان به نوک قله بوده است که به سه سیستم به طول یک کیلومتر ،۵۰۰ متر و جهت آموزش استفاده می شود.
قابل توجه اینکه واحد آموزش این بخش ،کلاس آموزش اسکی را زیر نظر متخصصین برگزار نموده تا مراجعین بتوانند از آن بهره مند گردند.

با موتور برفی Snow mobil

موتورهای برفی از دیگر توانمندیهای این مجموعه بوده که توانسته مخاطبین زیادی را به خود جلب نماید.

این موتورها  دارای حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت را دارا می باشد.تعداد ۱۱ عدد از این موتورها در این پیست مشغول ارائه خدمات می باشند.استراحتگاه
در حال حاضر مرکزی جهت استراحتگاه مسافرین و مراجعین در این پیست در نظر گرفته شده است که شامل خوابگاه های موقت و فروشگاهها و رستوران و همچنین عرضه محصولات مورد نیاز جهت اسکی می باشد.قابل توجه اینکه یک مرکزاورژانس موقت جهت رسیدگی به اتفاقات احتمالی در نظر گرفته شده است.

از جمله پروژه های رفاهی تفریحی در حال توسعه باید به هتل چند طبقه همین پیست که در حال اجرا می باشد اشاره نمود. 

پیست سپیدان

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

TrackBack URI | RSS feed for comments on this post


Leave a reply